Wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania domu wpływa na codzienne życie całej rodziny. To decyzja istotna również ze względu na środowisko naturalne, ponieważ niektóre rozwiązania powodują większe zanieczyszczenie powietrza. Wraz z rozwojem technologicznym i wzrostem świadomości ekologicznej zdecydowanie się na konkretną opcję staje się coraz trudniejszym zadaniem. Która z nich w 2023 roku przedstawia się atrakcyjnie?

Czytaj więcej: Jaki sposób ogrzewania domu wybrać w 2023 roku?

piecyk wolnostojacy defrohome mStyl industrialny narodził się w latach 50. w Nowym Jorku. Można go rozpoznać po dużych oknach, wysokich sufitach, metalowych lampach i umiarkowanej ilości starannie dobranych dekoracji. Bardzo często właściciele takich wnętrz decydują się na wyeksponowaniu nieotynkowanej ściany i okalających ją rur. W tym wszystkim dobrze odnajduje się piecyk wolnostojący, potocznie nazywany piecem kozą ? minimalistyczna, stalowa konstrukcja, która stanowi element dekoracyjny i jednocześnie ma praktyczne zastosowanie.

Czytaj więcej: Piecyk wolnostojący - pomysł na wnętrze w stylu industrialnym

paliwa stale defro MObecnie wiele gospodarstw domowych w Polsce opala domy węglem w tradycyjny sposób - głównie ze względu na wygodę, przyzwyczajenie i z obawy przed kosztami wymiany kotła. Do 2020 roku mamy czas na wymianę starych kotłów na takie, które będą spełniały wymagania dla kotłów piątej klasy. Aby kocioł został zakwalifikowany do 5. klasy musi spełniać odpowiednie warunki, dotyczące zarówno sprawności cieplnej, jak i granicznych wartości emisji zanieczyszczeń. Kotły grzewcze najnowszej generacji, posiadające oznaczenie 5. klasy, produkowane są głównie w celu właściwego spalania paliw. Nowoczesne kotły, które spełniają rygorystyczne normy, produkowane są zawsze z myślą o spalaniu jednego rodzaju paliwa (np. pelletu, ekogroszku lub drewna), dzięki czemu możliwe są one bezpieczniejsze dla środowiska.

Czytaj więcej: Paliwa stałe przyjazne dla środowiska

Jak grzejniki elektryczne oddają ciepło?Najtańszym sposobem przekazywania ciepła przez grzejniki elektryczne jest konwekcja, która opiera się na cyrkulacji powietrza, promieniowanie to metoda pośrednia, zarówno kosztowo, jak i jeśli chodzi o komfort użytkowania. Grzejniki radiacyjne natomiast są najdroższe, ale za to komfort cieplny, który dostarczają, jest porównywany do tego, jaki dają standardowe grzejniki z wodnego systemu C.O.

Czytaj więcej: Jak grzejniki oddają ciepło?

Gdzie umieścić kolektory?Wbrew obiegowej opinii, system solarny do prawidłowego i wydajnego funkcjonowania wcale nie potrzebuje bezchmurnego nieba. Kolektory słoneczne wytwarzają energię nawet wtedy, kiedy niebo jest zachmurzone, a promieniowanie słoneczne rozproszone. Jednak, aby cały system spełniał swoje zadanie, trzeba spełnić kilka podstawowych warunków.

Czytaj więcej: Gdzie umieścić kolektory?

Polacy nie mają kontroli nad temperaturąChcąc prowadzić zdrowy styl życia staramy się dobrze odżywiać, uprawiamy sport, dużo przebywamy na świeżym powietrzu, ale często zapominamy o odpowiednich warunkach do przebywania we własnym domu. Tymczasem, zdaniem lekarzy, nieodpowiednia temperatura w mieszkaniu może prowadzić do częstych infekcji dróg oddechowych oraz gardła, powodować podrażnienie śluzówek i skóry oraz obniżać koncentrację. W ramach kampanii „Każdy stopień ma znaczenie” eksperci radzą, jak odpowiednio regulować temperaturę w pomieszczeniach, aby nie wpływała negatywnie na nasze zdrowie.

Czytaj więcej: Polacy nie mają kontroli nad temperaturą

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem