aran serenity 01W aranżacjach łazienek płytki ozdobne pełnią funkcje nie tylko estetyczne. Dekory, mozaiki i listwy idealnie sprawdzą się do wydzielania przestrzeni, np. wokół umywalki, strefy przechowywania czy też w pobliżu prysznica. Warto pamiętać, że w nowoczesnych wnętrzach nie używa się jednak wyłącznie płytek ozdobnych – łączy się je z podstawowymi. Jak to zrobić z głową (i smakiem)?

Czytaj więcej: Dekory, mozaiki, listwy ścienne – sposoby, dzięki którym Twoja łazienka będzie jeszcze piękniejsza

kolor ktory musisz miec w swoim mieszkaniu mUmiejętne zastosowanie kolorów w urządzaniu mieszkania to podstawa każdej udanej aranżacji. Wiele trendów w urządzaniu wnętrz, np. glamour czy styl skandynawski, posiada paletę charakterystycznych dla siebie barw i odcieni, które można łączyć na wiele sposobów, np. tonalnie lub kontrastowo. Sprawdź, jakie kolory są obecnie najmodniejsze i dowiedz się, jak wykorzystać je w swoim mieszkaniu.

Czytaj więcej: Kolor, który musisz mieć w swoim mieszkaniu!

sprzatanie po remoncie jak ogarnac balagan po pracach remontowych 250 129Z jednej strony z niecierpliwością czekamy na remont, gdyż pozwoli nam odświeżyć wygląd mieszkania. Z drugiej utyskujemy na konieczność sprzątania po pracach remontowych, szczególnie jeżeli wykonywany był generalny remont. Jednak nie zawsze sprzątanie po remoncie musi oznaczać długie dni spędzone na wycieraniu kurzów czy resztek gruzu. Warto zawsze odpowiednio wcześniej przygotować się na sprzątanie, a w razie bardzo dużej ilości prac, zatrudnić osobę, która pozwoli ogarnąć mieszkanie czy dom po wykonywanych pracach remontowych.

Czytaj więcej: Sprzątanie po remoncie – jak ogarnąć bałagan po pracach remontowych?

Jak zorganizować remont mieszkania? Raz na jakiś czas, każdy właściciel mieszkania lub domu jest zmuszony przeprowadzić remont, który wiąże się z niemałymi kosztami, hałasem i kurzem. Aby sprawnie przejść przez cały proces, konieczne jest szczegółowe zaplanowanie prac wykończeniowych, niezbędnych do wykonania. Na pomyślny efekt końcowy ma wpływ odpowiednia kolejność ich wykonania. Od czego zatem zacząć w pierwszej kolejności?

Czytaj więcej: Jak zorganizować remont mieszkania?

SIlikon do łazienki. Czym najlepiej uszczelnić wannę?Perfekcyjnie wykończona łazienka musi nie tylko elegancko wyglądać, ale również być idealnie zabezpieczona przed szkodliwym działaniem wody. Należy więc zadbać o punkty styku ścian i podłoża z armaturą oraz ceramiką sanitarną. Właściwe uszczelnienie tych miejsc uchroni je przed wilgocią, a tym samym ocali przed pojawieniem się pleśni, grzybów oraz zacieków.

Czytaj więcej: SIlikon do łazienki. Czym najlepiej uszczelnić wannę?

Jak dbać o ceramikę łazienkową?Ceramika to bardzo trwały materiał, ale by zachować ich estetyczny wygląd wymaga systematycznej i odpowiedniej konserwacji. Choć preparaty przeznaczone do usuwania uporczywych osadów charakteryzuje wysoka skuteczność działania, przy częstym stosowaniu mogą one uszkodzić szkliwioną powłokę ceramiki. Jak więc chronić łazienkowe sanitariaty?

Czytaj więcej: Jak dbać o ceramikę łazienkową?

Dobieramy natrysk do kabiny prysznicowej, źródło: jonispear.comPodjęcie decyzji o wyposażeniu łazienki w wannę lub kabinę prysznicową to tylko początek zmagań, z jakimi przychodzi nam się mierzyć podczas urządzania wnętrza. Aby pomimo różnych preferencji i przyzwyczajeń domowników, zapewnić każdemu z nich wygodne funkcjonowanie, warto zrezygnować ze standardowych, gotowych rozwiązań i zastąpić je dopasowanym oraz komfortowym zestawem. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę?

Czytaj więcej: Natrysk w kabinie prysznicowej. Jak go właściwie dobrać?

Jak segregować odpady?Pamiętajmy, że przed wyrzuceniem opakowania należy je odpowiednio oczyścić. Makulatura nie powinna być zatłuszczona i zabrudzona – jeżeli jest zanieczyszczona powinna zostać umieszona w pojemniku na odpady zmieszane. Czyste i suche odpady są nie tylko dużo bardziej wartościowe, ale przede wszystkim bezzapachowe, więc można je przechowywać w wielu miejscach i nie trzeba ich codziennie wyrzucać do kontenera.

Czytaj więcej: Jak segregować odpady?

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: