szybko solidnie i latwo zalety systemu budowy h h mBudowa domów jednorodzinnych lub domów w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej wymaga odpowiedniego przygotowania. Czasochłonne czynności i prace związane z wnoszeniem „czterech ścian” mogą stać się o wiele prostsze i łatwiejsze dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii budowania. Warto zwrócić uwagę na System Budowy H+H, oferujący skuteczne i ekonomiczne rozwiązania. Poznaj szczegóły.  

Czytaj więcej: Szybko, solidnie i łatwo – Zalety Systemu Budowy H+H

Zalety drewna klejonego w konstrukcjachJednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie jest drewno. Używa się go do tworzenia konstrukcji wielu budynków, a także wiat i altan. Odznacza się wysoką wytrzymałością, która jednak nieco różni się w zależności od gatunku wykorzystanego drzewa. Konstrukcje budowlane początkowo wykonywane były głównie z drewna litego, które obecnie często zastępowane jest drewnem klejonym. Czym jest jednak to popularne drewno klejone i jakie są zalety drewna klejonego w konstrukcjach?

Czytaj więcej: Zalety drewna klejonego w konstrukcjach

Ścianki działowe z płyt MFPLekkie ścianki działowe są doskonałą alternatywą dla przegród murowanych. Sprawdzają się szczególnie wtedy, kiedy mamy do dyspozycji bardzo ograniczoną nośność stropu (np. drewnianego) lub też zależy nam na bardzo szybko i czysto wykonanej pracy. Wykonuje się je na ruszcie z profili aluminiowych lub (coraz rzadziej) drewnianych.

Czytaj więcej: Ścianki działowe z płyt MFP

Ile kosztuje modyfikacja projektu budowlanego pod nowe Warunki Techniczne?Od wprowadzenia w Polsce nowych Warunków Technicznych minęły już dwa miesiące. Zmiany mają charakter progresywny i mogą wpływać na wydatki związane z budową domu. Konieczność grubszej izolacji to inwestycja, która szybko zwraca się na rachunkach za energię. Ile statystyczny Kowalski zapłaci za budowanie wedle nowych standardów i jak dużo z tego tytułu zaoszczędzi?

Czytaj więcej: Ile kosztuje modyfikacja projektu budowlanego pod nowe Warunki Techniczne?

Baranek czy kornik? Jaki rodzaj struktury tynku wybrać?tynkuDekoracyjny tynk elewacyjny to wciąż najpopularniejszy materiał wykończeniowy stosowany na fasadach domów jednorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej oraz budynków wielorodzinnych. Bogata oferta rynkowa powoduje, że inwestorzy oraz wykonawcy mogą wybrać nie tylko rodzaj produktu, ale także jego kolor oraz fakturę. Ostatni parametr jest szczególnie istotny dla podniesienia walorów estetycznych elewacji.

Czytaj więcej: Baranek czy kornik? Jaki rodzaj struktury tynku wybrać

Ściana jednowarstwowaŚciana jednowarstwowa składa się tylko z jednej warstwy otynkowanych od wewnątrz i z zewnątrz cegieł. Odpowiednia grubość ściany (np. 44 cm) oraz zaawansowana technologia produkcji samych pustaków, pozwalająca na uzyskanie bardzo precyzyjnego i skomplikowanego układu drążeń wewnątrz nich zapewniają doskonałe parametry termoizolacyjne muru, którego nie należy już dodatkowo docieplać.

Czytaj więcej: Ceramiczna ściana jednowarstwowa

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: