wyreguluj ogrzewanie podlogowe zyskaj komfort trwalosc i oszczednosc 01

Sprawna instalacja grzewcza zapewnia idealną temperaturę w pomieszczeniach naszego domu. Nie tylko gwarantuje dobre samopoczucie, ale także pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Dodatkowo może być ona bardziej wydajna, przez co generuje oszczędności.

Właśnie dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy jest ona odpowiednio wyregulowana. Bez tego nasze ogrzewanie będzie nierównomiernie nagrzewało pomieszczenia, w wyniku czego podłoga w różnych miejscach będzie miała różne temperatury. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale także niewydajne. Poza regulatorami temperatury, które wykonują bezpośrednio nasze polecenia (utrzymywanie temperatury w pomieszczeniach), bazą jest właściwa regulacja hydrauliczna.  

W ogrzewaniu podłogowym pojawiają się komplikacje, ponieważ pętle zazwyczaj są różnej długości, a więc mają różną moc grzewczą. Dlatego też nadmiar czynnika ciepła idzie do najkrótszej pętli i następuje przegrzanie. Z kolei długa pętla ma duży opór hydrauliczny i podłoga nad nią będzie niedogrzana. Z tej przyczyny w krótkich pętlach trzeba zmniejszyć przepływ, a w długich zwiększyć, czyli wyregulować ogrzewanie hydraulicznie.

Niestety ręczna regulacja hydrauliczna w standardowym systemie ogrzewania podłogowego z wielu przyczyn jest czasochłonna i kosztowna. Dzieje się tak między innymi dlatego, że wymaga obsługi wykwalifikowanych specjalistów i użycia drogich narzędzi pomiarowych (np. kamera termowizyjna). Dodatkowo wiąże się to z koniecznością regularnego przeprowadzania przeglądów i kalibracji układu.

wyreguluj ogrzewanie podlogowe zyskaj komfort trwalosc i oszczednosc 02 

Proste i wygodne rozwiązanie

Na szczęście technologia poszła na tyle do przodu, że dzisiaj mamy dostęp do siłowników samoregulujących, takich jak THB23030 (230V), które odciążają nas od powyższych niedogodności. Są one komfortowym i praktycznym rozwiązaniem, ponieważ nie ma konieczności ręcznej regulacji i sprawdzania układów. Mimo że rozdzielacze się zużywają, to siłowniki nadal dbają o prawidłowy przepływ.

Siłownik ten jest zaprojektowany tak, aby automatycznie dostosowywać przepływ wody i utrzymywać stałą różnicę temperatur pomiędzy zasilaniem i powrotem na pętli. Dzięki temu powierzchnie posadzki są równomiernie ogrzewane, a energia cieplna zostaje maksymalnie wykorzystana. Cały proces odbywa się bez naszego udziału, co czyni siłowniki samoregulujące THB świetnym rozwiązaniem, które zapewnia komfort domownikowi i ‘spokój’ od wizyt instalatora.

Wygodny montaż i rozbudowa

Instalacja siłowników samoregulujących nie jest skomplikowana. Znacznie ułatwia ją to, że urządzenie domyślnie znajduje się w pozycji całkowicie otwartej. Można zamontować je na rozdzielaczach z przepływomierzami i bez nich, a ponadto są one dopasowane do najpopularniejszego rozmiaru gwintu - M30x1.5 oraz do zasilania 230V AC.

Kiedy chcemy w prosty sposób wyregulować ogrzewanie w kilku pomieszczeniach lub w całym domu, wystarczy dla każdej pętli umieścić na rozdzielaczu siłownik samoregulujący THB. Następnie siłowniki podpinamy do regulatorów, a każdy z nich łączymy z listwą sterującą. W ten sposób możemy kontrolować temperaturę i ustawiać harmonogram dla każdej strefy z osobna.

Aby jeszcze bardziej unowocześnić swój dom wystarczy dołączyć inne urządzenia SALUS Smart Home, które pozwolą m.in. tworzyć scenariusze (poprzez definiowanie reguł) i zarządzać ogrzewaniem z poziomu aplikacji w urządzeniach mobilnych.

Zaufana i trwała technologia

Wysoką jakość i użyteczność samoregulujących siłowników THB23030 sprawdzili i potwierdzili, zarówno detaliczni, jak i hurtowi klienci. Poza tym urządzenia te są zgodne ze wszystkimi niezbędnymi dyrektywami i są objęte 5-letnią gwarancją producenta.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zastosowanie siłowników samoregulujących? Między innymi dlatego, że firma SALUS Controls szacuje, że ogrzewanie po równoważeniu hydraulicznym może zredukować zużycie energii o około 10-20 kWh/m2. Oznacza to, że możemy zaoszczędzić nawet około 1000 złotych, jeśli powierzchnia naszego domu przekracza 100 metrów kwadratowych. 

Prosta innowacja zapewniająca komfort

Coraz częściej zwracamy uwagę na łatwość montażu i użytkowania oraz trwałość rozwiązań, które pragniemy zastosować. Właśnie z myślą o tym firma SALUS Controls stworzyła samoregulujące siłowniki THB. Dzięki nim możemy zapomnieć o ogrzewaniu, ponieważ wszystko dzieje się automatycznie. Podejmując decyzje zakupowe warto wybierać mądrze. Pamiętajmy, że najlepsze rozwiązania to takie, dzięki którym oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas i wysiłek.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: