piecyk wolnostojacy defrohome

Styl industrialny narodził się w latach 50. w Nowym Jorku. Można go rozpoznać po dużych oknach, wysokich sufitach, metalowych lampach i umiarkowanej ilości starannie dobranych dekoracji. Bardzo często właściciele takich wnętrz decydują się na wyeksponowaniu nieotynkowanej ściany i okalających ją rur. W tym wszystkim dobrze odnajduje się piecyk wolnostojący, potocznie nazywany piecem kozą – minimalistyczna, stalowa konstrukcja, która stanowi element dekoracyjny i jednocześnie ma praktyczne zastosowanie.

Stal – obowiązkowy element stylu industrialnego

Stal, obok drewna i cegły, jest nieodzownym elementem stylu industrialnego. Stal jest też znakomitym materiałem do produkcji współczesnych piecyków wolnostojących – powstają z niej modele o prostych geometrycznych kształtach i o nowoczesnym wyglądzie. Jest to tworzywo, które ma nieograniczone możliwości formowania, co pozwoliło stworzyć piece wolnostojące o półokrągłych frontach, zaokrąglonych krawędziach, opartych na nóżce lub posiadających wnękę na drewno. Stalowy piec wolnostojący z dużym, szklanym frontem, w którym można podziwiać piękną wizję ognia, idealnie współgra z surowym charakterem industrialnych wnętrz i godnie zastępuje w nich tradycyjne kominki.

Piecyki wolnostojące – czym się wyróżniają?

Nowoczesne piecyki wolnostojące to nie tylko funkcjonalne urządzenia grzewcze, ale również element sztuki użytkowej – detal, który dodaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Najczęściej wykonane są ze stali, a ich konstrukcja jest prosta i geometryczna – opierająca się na kształcie sześcianu lub prostopadłościanu. Nowoczesna forma, prostota i funkcjonalizm to najważniejsze cechy produkowanych obecnie piecyków wolnostojących. Nowoczesny piec typu koza o minimalistycznym designie doskonale współgra z cegłą, metalem i drewnem. Ponadto można go zainstalować niemal w każdym miejscu w pomieszczeniu, pod warunkiem, że możliwe jest doprowadzenie podłączenia kominowego.Dlatego industrialne wnętrza – lofty utrzymane w fabrycznym stylu, wysokie studia czy pomagazynowe mieszkania – to idealne miejsca do wyeksponowania nowoczesnego kominka wolnostojącego. 

piecyki defrohome

Kominki wolnostojące w centrum uwagi

Ze względu na swoje kompaktowe kształty i nieduże rozmiary – w porównaniu do tradycyjnych kominków – piecyki wolnostojące często wybierane są do wnętrz dysponujących niedużą przestrzenią. Okazuje się, że równie dobrze, jak nie lepiej, sprawdzają się w przestronnych mieszkaniach. W wysokich, industrialnych wnętrzach nie brakuje miejsca na należyte wyeksponowanie piecyka wolnostojącego! Bogata oferta producentów, zastosowanie nowoczesnych technologii i prosta stylistyka sprawiają, że współczesny piecyk koza coraz częściej gości w luksusowych wnętrzach. 

W takich miejscach, jak przestronne lofty, można pozwolić sobie na instalację piecyka na drewno o większych gabarytach, np. nowoczesnego kominka wolnostojącego Cube marki Defro Home, który charakteryzuje się prostą, geometryczną bryłą i wysoką jakością wykonania, a do tego ma duże wymiary, dzięki czemu skutecznie dogrzewa duże pomieszczenia, takie jak salony połączone z kuchnią. W takich pomieszczeniach zaaranżowanie piecyka wolnostojącego jest szczególnie dobrym pomysłem - jeśli projekt budynku na to pozwala, warto ustawić piecyk na granicy strefy kuchennej i salonowej, dzięki czemu w dyskretny sposób oddzielone zostaną od siebie obie części, a źródło ciepła znajdujące się w centralnym punkcie, będzie równomiernie rozprowadzane po całości.

Piecyki wolnostojące – względy praktyczne

Piecyki wolnostojące dobrze sprawdzają się w dużych i wysokich industrialnych wnętrzach również z praktycznych względów. Jakich?

  • wnętrza o dużej kubaturze trudniej jest ogrzać samym tylko centralnym systemem grzewczym - kominek wolnostojący dobrze sprawdza się jako dodatkowe źródło ciepła w takich miejscach,
  • nowoczesne piece pokojowe wybierane są do mieszkań, w których niemożliwa jest instalacja tradycyjnego kominka,
  • piecyk na drewno to niedrogie w eksploatacji urządzenie grzewcze - podobne zastosowanie i równie ciekawy design ma piecyk na pellet.

Duży wybór stylowych wolnostojących piecyków na drewno oraz piecyków na pellet znajdziesz w ofercie Defro Home – polskiego producenta pieców i kominków.


Artykuł sponsorowany

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: