krzeslo do biura komfortowe i ergonomiczne

Komputery w życiu Polaków są dziś wszechobecne – tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Niezależnie od tego, czy korzystamy z nich w domach, czy są narzędziami do pracy, wiele godzin ślęczenia przed monitorem może być niebezpieczne dla zdrowia – przede wszystkim dla wzroku i kręgosłupa.Komputery w życiu Polaków są dziś wszechobecne – tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Niezależnie od tego, czy korzystamy z nich w domach, czy są narzędziami do pracy, wiele godzin ślęczenia przed monitorem może być niebezpieczne dla zdrowia – przede wszystkim dla wzroku i kręgosłupa.

Według badań przeprowadzonych przez Centrum Badań Opinii Społecznej, z Internetu przynajmniej raz w tygodniu korzysta dziś 67% społeczeństwa. 19% badanych spędza przy komputerze lub urządzeniu mobilnym do 2 godzin tygodniowo, 34% – od 3 do 7 godzin, 22% – od 8 do 14 godzin, 12% – od 15 do 21 godzin, a po 6% – od 22 do 35, a nawet ponad 36 godzin. Aż 98% respondentów korzysta z sieci głównie w domu, ale blisko 50% również w szkole czy w pracy. Dowodzi to wyraźnie, że z komputera korzystamy dziś regularnie. W takiej sytuacji, mimo coraz lepszych technologii, które chronią nasz wzrok, trzeba bardzo starannie dbać o często lekceważony kręgosłup. Tu przyda się odpowiednie, ergonomiczne i komfortowe krzesło.

Dolegliwości związane z pracą przy komputerze

Spędzanie wiele godzin przy komputerze czy podczas pracy za biurkiem może odbić się na poważnych problemach zdrowotnych. Zdarza się nawet, że po kilku tygodniach czy miesiącach takiej pracy normalne funkcjonowanie jest niemal niemożliwe, nie wspominając już o tym, jakie męki taka osoba będzie przeżywała w wieku lat 50 czy 60.

Najczęściej pojawiające się przy takiej pracy dolegliwości to bóle pleców, krzyża i ramion, a także spięty kark. Poza tym ból kręgosłupa z oczywistych względów przekłada się też na efektywność pracy. Osoba taka ma złe samopoczucie, nie potrafi się skoncentrować oraz jest rozproszona i zdenerwowana.

Jak wybrać dobry fotel?

Nie ulega wątpliwości, że wybór odpowiedniego fotela musi być dokładny i drobiazgowy. Na pewno nie może to być zakup pod wpływem emocji bez wcześniejszej analizy jego parametrów.

Wybierając fotel do biurka, trzeba się dobrze zastanowić nad jego zakupem. Często klienci kierują się ich wyglądem i ceną, nie biorąc pod uwagę masy swojego ciała i wzrostu czy parametrów i funkcji samego fotela — mówi konsultant firmy AJ Produkty.

1. Ergonomia

Pierwszym i najważniejszym parametrem jest ergonomia. Aby odpowiednio dobrać mebel, należy dokonać analizy stylu pracy, co pozwoli określić, które elementy w ergonomii będą kluczowe. Następnie trzeba oszacować:

  • wysokość fotela – powinien on umożliwiać podniesienie siedziska tak, aby nogi pozostały zgięte w kolanach pod kątem 90°;
  • oparcie – musi być dopasowane do kształtu kręgosłupa i posiadać podparcie w odcinku lędźwiowym;
  • siedzisko – nie powinno być zbyt głębokie, może być natomiast dość miękkie;
  • wentylacja – nie trzeba się o nią martwić w przypadku foteli ze skóry naturalnej lub tapicerowanych tkaninami, problem pojawia się przy skórze syntetycznej;
  • podłokietniki – najlepsze są fotele z podłokietnikami regulowanymi, które pozwalają na podpieranie rąk również w czasie pracy, a nie tylko podczas przerwy.

1. Podstawa

Profesjonalne fotele do biurka występują w dwóch podstawowych formach. Są to przede wszystkim krzesła oparte na podstawie wyposażonej w gumowe kółka. Niekiedy wygodniejsze są jednak fotele na płozach – to oczywiście kwestia indywidualna. Przy krzesłach na kółkach warto dodatkowo wyposażyć się w specjalne maty, które pozwolą ochronić panele czy parkiety przed zarysowaniem.

1. Estetyka

Dopiero na tym etapie warto zastanowić się nad estetyką takiego fotela, która, mimo że jest istotna, to nie może być głównym czynnikiem determinującym wybór. Na szczęście oferta takich krzeseł biurowych jest dziś na tyle szeroka, że bez problemu można znaleźć produkt ergonomiczny, a przy tym także estetyczny.

art. sponsorowany

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: